Szabo Aliz

Nu eşti un psiholog bun dacă tu însuţi nu eşti un subiect de studiat, dacă materialul tău psihic nu oferă zilnic o complexitate şi un inedit care să excite curiozitatea ta continuă.

în Pe culmile disperării (1934)

2018. október 16., kedd

Az optimizmus

                                                              
                          Az optimizmus 

2018.Oktober 14.15.


Képtalálat a következőre: „optimista pesszimista”



"Imádom a reggeleket. Tele vannak lehetőséggel."

                  Cassandra Clare


              Az   Bihardioszegi I.-es szamu Altalanos  Iskola V- ik A es C  osztalyaban az optimizmus volt a mai temank , es ezzel kapcsolatban megbeszeltuk  a kovetkezoket :

-Mi a pesszimizmus?


-Hogyan gondolkozik az optimista?

- a pesszimizmus ellentéte, olyan életszemlélet, amiből nézve a világ jó, vagy kedvező hely. Az optimisták általában azt tartják, hogy az emberek jók. Az életről „kedvező” képük van, és abban hisznek, hogy idővel és végül a dolgok rendeződnek.


-az optimista jelzővel jellemzett ember az, aki derűlátó és bizakodó. Ellentéte a pesszimista, a borúlátó, reménytelenséggel eltöltött ember.


-az optimizmus szoros kapcsolatban van az önbecsüléssel, saját pszichológiai jólétünkkel és egészségünkkel.


-ezzel a kérdéssel foglalkozik a pszichológia tudományának viszonylag új ága, az úgynevezett pozitív pszichológia. Ez a lélektani megközelítés a 20. századi humanista pszichológiából nőtte ki magát. Ez utóbbi szerint az emberi élet minőségében – ezen belül főleg a pszichoszomatikus betegségek megelőzésben – fontos szerepe lehet annak, hogy derűlátón, bizakodón, vagy éppen szkeptikusan, mindig a rossz oldaláról szemléljük a világot és benne saját magunkat.


-a  félig üres, félig tele pohár esete:ki-ki maga is sokat tehet gondolatai minőségéért


-azt is meg beszeltuk ,hogy tudjuk-e tanulni az optimizmust, vagy ez egy veleszületett képességünk.


-  miert fontos , hogy beszeljunk az érzelmi intelligenciarol, mert  a saját érzelmi működésunk feltérképezése képezi az alapot , meg kell tanulnunk tudatában lenni azoknak az érzelmeinknek, amelyek befolyásolnak, gondolkodásra, cselekvésre késztetnek bennünket.


Feladatok : 


Fejezd be a mondatokat optimista szemleletben es pesszimistaban is, az egyik oldalon a szomorú, vele szemben a vidám arcocskat tarto tanulo,a szomorú tanulo igyekszik testével, testtartásával kifejezni szomorúságát,avidám ugyancsak    gesztusokkal próbálja bemutatni a helzyetet es be fejezni a mondatokat.

Optimista , vidam  szinek hasznalataval   egy rajz keszitese .


Akár már ébredéskor eldönthetjük, hogy a jó dolgokra állítjuk-e  be a fokuszunkat  a pozitív dolgokat vesszük-e észre, ami aztán meghatározza alaphangulatunkat egesz nap , s egyre több pozitív élményt eredményez majd.                         

       

Szabo Aliz pszichologus





















Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése